Fenerbahçe
Fenerbahçe

Süper Lig’de 19/20 sezonuna 6 yıllık şampiyonluk hasretini bitirme parolasıyla başlayan Fenerbahçe, ikinci yarıda üst üste alınan sonuçların ardından yarışa büyük oranda havlu atmıştı. Corona virüsü salgını nedeniyle lige verilen arada yeni sezon hazırlıklarına hız kazandıran sarı-lacivertlilerde büyük kriz kapıda.  Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan ancak ikinci yarıda yaşadığı düşüşle zirvenin 13 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de gözler şimdiden gelecek sezona çevrildi.

Sezonun sona ermesiyle birlikte radikal kararlar alması beklenen sarı-lacivertlilerin önceliği ise yeni teknik direktörü bir an önce takımın başına geçirmek. İsmi yerli ve yabancı birçok çalıştırıcıyla anılan Kanarya, yeni teknik adamın göreve başlamasıyla birlikte transferde somut adımlar atmaya başlayacak. Ajansspor’un haberine göre, yönetimin yabancı teknik adamlar üzerinde durduğu öğrenilirken, ekonomik şartların uyması halinde yeni sezonda yabancı bir teknik adam takımın başında olacak. Sarı lacivertlilerin çözmesi gereken konulardan bir tanesi de yeni kadro planlaması olacak.

Teknik adam belirlendikten sonra yerli ve yabancı isimlerle ekonomik imkanlar doğrultusunda iyi bir kadro kurulması düşünülüyor. Yerli ve yabancı oyuncu isimleri belirlenerek yeni hocaya önerilecek. Teknik direktörün onay vermesi halinde transfer edilecek.Sözleşmeleri bitecek oyuncuların durumu da Fenerbahçe’yi zorlayacak konulardan bir tanesi. Sarı lacivertlilere kiralık olarak gelen Simon Falette’nin yanı sıra Hasan Ali Kaldırım, Tolga Cigerci, Mauricio Isla, Mehmet Ekici, Emre Belözoğlu ve Erten Ersu’nun sözleşmeleri sona eriyor.

Sportif direktörlüğe geçecek olan Emre Belözoğlu haricinde sözleşmeleri sona erecek ve yeterli katkıyı sağlayamayan birçok oyuncuyla yollar ayrılacak. 

EKONOMİK SIKINTI DÜŞÜNDÜRÜYOR

Kadrodaki futbolculara gelen tekliflerin iyi olması halinde değerlendirmeye alınacak. Kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı Fenerbahçe yönetimini yine kara kara düşündüren sorunlardan. Ali Koç başkanlığa geldiğinde 94 milyon Euro olan maaş bütçesi ilk etapta 71 milyon Euro’ya kadar düşürüldü. Geçici süre askıya alınmış olsa da Finansal Fair Play kurallarını düşünen Fenerbahçe yönetimi, futbol takımının maaş bütçesini 50 milyon Euro’ya kadar düşürmeyi hedefliyor. 

YÜKSEK BEDELLERLE SÖZLEŞME YAPILAMAYACAK

Sarı lacivertliler corona virüsü salgını sonrası eskisi gibi yüksek bedellerle sözleşmeler yapmayacak. Sözleşmelerde sadece sabit maaş üzerinde durulacak. 

Kaynak: www.nakitbahis119.com